FORUM SZYNSZYLE :: Cena szynszyla
REKLAMA

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Cena szynszyla
Autor Wiadomość
kliklo 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 5 Grudnia 2010, 15:08   

Dziękuję :-)

To co jest małe jak szynszyl, jest piękne.....

emilu1604 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 28 Sierpnia 2011, 12:12   

Ja swoją Szylę (czarna aksamit) kupiłam na fermie w Słupsku za 100zł i się cieszę, że ją uratowałam od przerobienia na skórkę :-/

abrakadabra 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 28 Sierpnia 2011, 17:19   

Ja zrobiłam tak jak kasia_tomeq i emilu1604, tym samym chcę powiedzieć, że się zgadzam z nimi.

Pierwszą szynszylę (beż polski) kupiłam, wydawałoby się, w miarę z dobrej fermy* (ale niestety na skóry) za 250 zł. Pan dał mi nawet karteczkę z rodzicami Sida, datą ostawienia od matki, płcią, datą urodzenia itp. Nie wiem jak wygląda rodowód szynszyli, może to nie to (jak ktoś wie niech mi PW napisze), tak czy siak karteczka jest. Beże idą ponoc nawet po 70 - 90 zł, ja dałam za niego kupę kasy, ale wszystko mi było jedno, zakocham się w tym szylku i mając go na rękach nie chciałam, żeby wrócił z powrotem do ciasnej fermowej klatki...

Drugą szynszylę - Badiego - kupiłam na innej fermie... Która była chyba w jakiejś stodole. Badi śmierdział jak fretka przez dobre 3 tygodnie (podejrzewam złe warunki sanitarne). Jest koloru standard i dałam za niego 60 zł. NA początku był agresywny i odizolowany, a teraz nie żałuję, bo nawet Sid jeszcze nie reaguje na swoje imię, a Badi, gdy go zawołam, zawsze do mnie przybiega, skubany. :)

Dzięki takim jak ja, kasia_tomeq i emilu1604 interes fermom się nakręca. Ale i bez naszej pomocy by się nakręcał, bo głównym założeniem ferm są SKÓRY i masowy ubój szynszyli. Więc odkupienie z takiej fermy zwierząt to nic innego jak ratowanie im życia.

I również jestem za odbiorem osobistym. Po każdą z szynszyli jechałam z narzeczonym po 60 km do tych ferm w jedną stronę z przygotowaniem. W aucie było chłodno, puściliśmy spokojną muzykę, za każdym razem transporter był na moich kolanach, jechaliśmy wolno itp.

* dobra ferma - chciałam przez to powiedzieć, że właściciel był troskliwy, zaprosił nas do rozmowy spokojnie opowiedział wszystko, przed tym jak przyniósł nam Sida powiedział, że musi wybrać szynszylę o odpowiednim charakterze, dał karmę, trociny i drewienko (ma chłop smykałkę do handlu, to było widać gołym okiem), ale starał się i mimo, że na swojej stronie ma info dla kuśnierzy, to troskliwie podchodził do sprawy (wcześniej pokazał nam białego samca półrocznego i sobie z nim rozmawiał, chociaż wyjął go za ogon)
Ostatnio zmieniony przez abrakadabra 8 Października 2012, 15:21, w całości zmieniany 4 razy  

Malutka8820 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 28 Sierpnia 2011, 20:23   

ja też swojego Jumperka kupiłam z fermy ( w Przemkowie ). I powiem, że cieszę się ,że chociaż jego uratowałam przed oskórowaniem ! Szynszyle na tej fermie , na którą trafiłam, były w dobrych warunkach. Standard kosztował 80zł a biała śliczność jaką tam widziałam 140 zł

nesti 

Wysłany: 3 Wrzeœnia 2011, 21:42   

Ja kupiłam szylke czarny aksamit u znajomej w cenie 100zł ;-) mam ją już około miesiąca i bardzo się cieszę odrazu się zaaklimatyzowała :mrgreen: :-D

[ Dodano: 3 Wrzesień 2011, 21:44 ]

a u mnie w zoologicznym ceny szynszyli standard dochodzą nawed do 180zł :!: :shock:

emilu1604 

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2011, 12:44   

U mnie, w Słupsku ceny standardów wachają się w cenach od 120zł do 150zł więc dosyć drogo. A innych odmian kolorystycznych nawet nie widziałam w żadnym zoologu, więc marniutko

ardi 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 5 Wrzeœnia 2011, 17:03   

w Łodzi w sklepach drogo.. ale jeśli mogę polecić to jest ferma w Głownie. mam z niej szylka i odpukać jest zdrowy i kochany. cena 150 z karma i klatka. klatka nie jest ogromna, ale na tyle że wypuszczam malego na pare godzin z klatki - wystarczająca. w razie pytań priv, mogę dać kontakt do fermy. Życzliwi ludzie, udzielaja porad itd. dobry kontakt. przywieźli mi szylka o 23.45 w sylwestra. :)

Mariusz28 

Wysłany: 26 Wrzeœnia 2011, 19:15   Dlaczego szynszyle są tak drogie?

Widziałem na forum że szyszki chodzą najwięcej po 150-160 zł a tym czasem w gdańsku w zoologicznym za sztukę chcą 420 zł. Patrzałem od osób prywatnych to od 40zł .

Mam już upatrzone 2 szylki to jest 2 samce z jednego miotu standardy 4 miesiące za 70 za sztukę więc myślę że nie będę miał problemu z ich oswajaniem.

A Wy gdzie polecacie kupić szynszylka w rozsądnych cenach?(woj. pomorskie)

Asia 

Pomogła: 25 razy
Wysłany: 27 Wrzeœnia 2011, 17:53   

A fermy??? Pytałeś?

heke 

Wysłany: 27 Wrzeœnia 2011, 18:21   

my ostatnio kupiliśmy dwie szynszyle (za 120zł) u pewnego faceta na fermie niedaleko Potęgowa (Poganice dokładniej), ale to jak wpiszesz "szynszyle Potęgowo" w googlach to Ci wyskoczy stara aukcja z allegro. My w ten sposób się w nim kontaktowaliśmy.

Mariusz28 

Wysłany: 28 Wrzeœnia 2011, 15:50   

jestem z Sopotu a najbliższa ferma jest w Słupsku więc trochę daleko

emilu1604 

Wysłany: 28 Wrzeœnia 2011, 22:00   

Poganice są bliżej niż Słupsk, a cena 420zł to chyba z kosmosu :shock:

abrakadabra 

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 7 Października 2011, 17:10   Re: Dlaczego szynszyle są tak drogie?

Mariusz28 napisał/a:
Widziałem na forum że szyszki chodzą najwięcej po 150-160 zł a tym czasem w gdańsku w zoologicznym za sztukę chcą 420 zł. Patrzałem od osób prywatnych to od 40zł .

Mam już upatrzone 2 szylki to jest 2 samce z jednego miotu standardy 4 miesiące za 70 za sztukę więc myślę że nie będę miał problemu z ich oswajaniem.

A Wy gdzie polecacie kupić szynszylka w rozsądnych cenach?(woj. pomorskie)

Zależy od genów, w Stanach są szynszyle sięgające 10 000 $, trudno uwierzyć, prawda?

Może ta szynszyla za 420 zł ma dobry rodowód i równie drogo została odkupiona, a może to fanaberia sprzedawcy.

Monia92 

Wysłany: 16 Października 2011, 11:11   

U mnie w zoologicznym standardowe szynszyle są po 50/45 zł ;)

sebo205 

Wysłany: 12 Listopada 2011, 12:06   

Ja swojego szylka będę miał w grudniu od córki znajomej mojej mamy dopiero w grudniu bo jeszcze mała (3 miesiące) a podobno można tylko od matki zabierać po 4-5 miesiącach

P.S. 420zł za szynszylka to rzeczywiście kosmos
Ostatnio zmieniony przez sebo205 12 Listopada 2011, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  

ANASZTA 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 12 Listopada 2011, 15:40   

Od matki zabiera się 3miesięczne młode, a na fermach odstawiają z powodzeniem już 2 miesięczne ;]

Beatrix Black 
Aktywni na forum

Wysłany: 18 Grudnia 2011, 00:44   

Ja chyba pobiłam rekord niewiedzy i głupoty- za białego Wilsona, zamówionego dla mnie w Warszawie w sklepie sieci "Kakadu" zapłaciłam...600zł... Oczywiście, padłam ofiarą oszustwa- zamawiając, miałam zapłacić 350zł, dopero gdy-po kilku m-cach- przyjechał Albin, dostałam telefon i aż nie mogłam uwierzyć, że cena jest tak wysoka-zwyczajnie nie było mnie stać na tak drogie zwierzę. Jednocześnie miałam wyrzuty, bo szylek siedział w małej klatce, z jedną półeczka i bez domku, niestety, przez ok.1,5 m-ca biłam sie z myślami co mam zrobić- i jak postąpic w stosunku do właścicieli Kakadu... W końcu Narzeczony kupił mi kulkę jako prezent pod choinkę ;) - kiedy to sie działo, aż wyszedł do nas sam szef sklepu :roll: z gratulacjami- musiałam szybko wyjść żeby mu nie "nawsadzac" za nabijanie ludzi w butelke, ale mój Piotrek zaczął z nim spokojnie rozmawiać, dostał wytłumaczenie, że źle zrozumieliśmi, bo za 350zł (taka była umówiona cena) to można dostać tylko beża polskiego (tzn jak to powiedział "beżowy z czerwonymi oczami").

W dodatku nie dowiedziałam się NIC o przeszłości szylka- skąd przyjechał, po jakich rodzicach, nawet info nt wieku było "w przybliżeniu"... A ostatnio dowiedziałam się, że nie jest to czysty biały Wilson, tylko mozaika- tzn ze znaczeń ma tylko plamkę u nasady ogona i szare uszka, no i okresowo pojawia się kilka szarych włosów przy oczach- w stronę uszu... Właściwie jest to pierwsze forum, gdzie są jakieś konkretne informacje, i mam nadzieję dowiedzieć sie jak najwięcej na temat szynszyli:).

I jeszcze napiszę, że w Warszawie standardy można kupic od 120zł (w sklepach), a "kolorki"- jeśli są, to w "Kakadu" i innych sieciowych sklepach- tam za beża płaci sie 350zł i jest to najtańsza odmiana, w dodatku zwierzęta siedzą w sklepach miesiącami i są "troche" dzikie- chociaż obsługa sklepu stara sie nimi opiekować (rozmawiałam z pracownikami).

SzynszylaALBIN.001.jpg
Plik ściągnięto 152 raz(y) 236,97 KB

wikixd 
Aktywni na forum

Wysłany: 30 Grudnia 2011, 15:31   

Moje szylki kosztowały 110zł i 130zł w zologicznym

Stefa-4miesiące[*]

Maja90 

Wysłany: 31 Grudnia 2011, 11:11   

W Krakowie w kakadu widziałam czarnego aksamitka za 270 zł i beż za 299 zł. Także, jak na sklep zoologiczny nie aż tak wygórowane ceny. Co prawda, trzymane są w akwarium bez żadnej półki i wielkości jakieś 30x30x40 (takiej samej jak myszki czy chomiki...). Ceny chyba zależą od właściciela w takim razie, mimo, że to sieciówka.

patuu97 

Wysłany: 31 Grudnia 2011, 13:01   

Ja mojego beża kupiłam w zoologicznym za 120zł. I w tym sklepie co go kupowałam to standardy chyba nawet po tyle samo są.

Odpowiedz do tematu