FORUM SZYNSZYLE :: NIEDOWAGA: brak apetytu / za mało je / je, ale chudnie
REKLAMA

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
NIEDOWAGA: brak apetytu / za mało je / je, ale chudnie
Autor Wiadomość
kammax 
Demon aktywności na forum

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 29 Listopada 2013, 19:46   

To jak wrócisz koniecznie daj nam znać co i jak.

[ Dodano: 29 Listopada 2013, 22:14 ]
Magdaa, jak z jedzeniem udało Ci się w niego coś wmusić?

anezob 
Niezwykle aktywni na forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 30 Listopada 2013, 05:56   

Bardzo jestem ciekawa co powiedział wet i jak maluszek.

Amarilla 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 30 Listopada 2013, 11:48   

Magdaa, co powiedział wet? Mam nadzieję, że to nic poważnego :?: :?: :?:
Puma - Extra Dark Ebony (12.06.2014 - )

Strata czasu jest podobnie do śmierci - nieodwracalna.

diabollosweet 
Minimum aktywności na forum

Wysłany: 30 Listopada 2013, 14:16   Waga, apatyt kulki

Hej,

dziś ważyłam moja kule i waży 48 g wiem że powinnam to byc większa waga przestudiowałam naprawde wiele wątków na ten temat, swiadoma jestem że istnieją mniejsze osobniki i większe, moja nie ma wystających kosteczek, czasem ale to bardzo rzadko i raczej jak się rozciągnie pod palcem mam wyczuwalny kręgosłup ale nie jest to niepokojące :)

mała jest żywa, wszędzie jej pełno, podjada średnio co godzinę, fakt widzę że nie zjada całej porcji którą podaje się szylce, zazwyczaj daje jej półtorej łyżki stołowej co starcza jej na póltorej dnia, potem dosypuje nowego :) smakołyki jadę srednio 2-3 dni - szylka jest na etapie przechodzenia na granulat, wcześniej jadła same smakołyki, nauczona była tak przez poprzednich właścicieli, ja potem wolałam dać jej same dobrocie aby coś w ogóle zjadła i mnie polubiła, z forum dowiedziałam się że dobry jest granulat Versele Laga Chinchilla Complete, taki też stosję, kulka nie ma z nim problemów zjada, tylko mniej niż Wy opisujecie, ma w klatce dostęp do wody i sianka cały czas, nie jest osowiała wręcz przeciwnie pełna życia :)

mała co godzinkę zjada 1-2 granulaty potem idzie w kimkę, po wybiegu zjada więcej ale nie oszałamiającą ilość..

jak ją dostałam wydawało mi się że jest za chuda bo fakt wtedy czułam bardzo dobrze kręgosłup, teraz tak nie jest :)

tylko ta waga, i ta ilośc pokarmu, czy możliwe że jest małym niejadkiem ?

[ Komentarz dodany przez: Mausi: 30 Listopada 2013, 14:34 ]
Zapoznaj się proszę z regulaminem. Nie twórz nowych wątków, gdy takie już istnieją. Przeniosłam ;)
Ostatnio zmieniony przez Mausi 30 Listopada 2013, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  

kasiak010586 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 30 Listopada 2013, 14:37   

hej, podejrzewam literówkę :) miałaś na myśli chyba 480 g? lub 48 dag ? tak?
poza tym jeśli chodzi o VL Complete to faktycznie jeden z lepszych granulatów,
ja osobiście mieszam VL Nature (powiedzmy ok 70%) z VL Complete (ok. 30%)
i moje myszki ładnie to jedzą - nawet ostatnio Complete chyba im bardziej posmakowała bo prawie go nie zostawiają :) , mam jeszcze jedno pytanie czy jesteś na 100% pewna, że Maja to dziewczynka? Czytałam że chłopcy są zazwyczaj mniejsi - choć może to efekt nieprawidłowej diety.....
Mam nadzieję, że apatyt jej się poprawi i będzie wszystko ok :)

diabollosweet 

Wysłany: 30 Listopada 2013, 14:43   

Tak przepraszam za literówkę :)
Poprzedni właściciele mówili ze dziewczyna :) wydała na świat potomstwo :)

Ona ma apatyt właśnie przed chwilą zjadła dwa granulaty :) nie jest nie chętna do nich bo je je :) ale zjada mniejsze porcje niż ``powinna`` nie widać żeby była nienajedzona, niedożywiona, czy to jest możliwe ze trafił mi się niejadek? Przed granulatem też nie jadła dużo, smakołyki też dozowała sobie jak chciała :) może dba o figurę :)

kasiak010586 

Wysłany: 30 Listopada 2013, 14:54   

może to kwestia tego, że jeszcze się nie przekonała do VL C. - moim po troszkę zaczęłam dosypywać do vL nature i początkowo complete nie ruszały, teraz stopniowo się to zmienia....., może jakby miała inną karmę to by chętniej jadła? może spróbuj jaj ja dodać jej troszkę VL Nature do tego Complete? a może masz rację i jest niejadek.....,

Mausi 
Administrator

Pomogła: 49 razy

Wysłany: 30 Listopada 2013, 14:59   

diabollosweet, waż ją regularnie, polecam co tydzień, bo jeśli będzie chudła, to mogą to być np. problemy z sercem... mój Krecik pomimo, że jadł to zaczął chudnąć, najpierw róznica nie była zauważalna, ale jak się rozpędził to leciał na łeb na szyję z wagą. Okazało się, że ma chore serduszko i właśnie nieodpowiednie karmienie (syfną karmą i masa smakołyków u poprzednich właścicieli) pomagało mu jako tako tą wage utrzymywać. Ale gdy u mnie zaczął jeść zdrowo, zaczął tracić na wadze. Także obserwuj ;)

A co płci to lepiej się zawsze upewnić ;) możesz wrzucić tutaj fotkę podwozia, pomożemy Ci ustalić na pewno: http://www.forum-szynszyl...ci-vt42,400.htm ;)

Gizmo * 08.09.2011 - [*] 07.02.2013
Kropek * ??.12.2011 - [*] 25.02.2013
Zefirek * 23.01.2012 - [*] 26.02.2013
Krecik * ??.06.2011 - [*] 04.01.2014

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

didaś 
SMSM Moderator

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 30 Listopada 2013, 15:37   

Może też być po prostu drobinką- Bazyliszek dłuuuugo nie mógł przekroczyć magicznej granicy 500g, weterynarz powiedział, że wszystko z nim ok, tylko po prostu jest drobnej budowy. Przekroczyć wagę 500g mogło się udać, ale wcale nie było to ani pewne, ani konieczne. Doszliśmy do prawie 540g i teraz będę go tylko pilnować, żeby trzymał się tej wagi.

Jeśli będziesz ważyć tak, jak dziewczyny piszą, zobaczysz jak wygląda sytuacja. Może po prostu taka jej uroda. Bazyli zjadał około łyżkę granulatu, teraz je, ale mniej chętnie, bardziej przykłada się do sianka.

diabollosweet 

Wysłany: 30 Listopada 2013, 16:30   

Dobrze, będę robić tak jak mówicie :) co tydzień waga :)
Innych objawów nie widzę, bobki tak jak zawsze dobre :)

Mam ją ponad rok i zawsze mało jadła :)
Ale zaobserwuję to :)

Myślicie że musze zrobić zdjęcie jej łona ?
Miała potomka, chłopak został u tamtych państwa (do czasu), ale postaram się tylko muszę czekać na tatusia Majuni :)
Oh tak dziwnie dawać zdjęcie pysi swojej córci :) haha :D

Mausi 
Administrator

Wysłany: 30 Listopada 2013, 16:42   

Ano jeśli miała maluszka to raczej jest to już zbędne ;)

"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

kasiak010586 

Wysłany: 30 Listopada 2013, 16:46   

generalnie nic nie musisz hahaah, jak masz 100 % pewności to ok, tyle że mogli ci dać nie mamę a tatę albo syna, nie raz już czytałam jak to ktoś na 100 % kupił samca/samicę i potem niespodzianka, jakiś czas temu pisał tu nawet ktoś że jest w szoku bo jego samiec właśnie rodzi ...... więc różnie z tym jest.....
a tak z ciekawości od kiedy CL Complete dajesz? wcześniej tylko łakocie miała czy miałaś jakąś inną karmę?

diabollosweet 

Wysłany: 30 Listopada 2013, 17:03   

wcześniej łapałam się wszystkiego, bo większość odrzucała albo jadła wybrane rzeczy - najczęściej była to mieszanka na kg :(
wiem mój błąd, ale przekazano mi że Maja jada tylko najdroższa karmę ..
bałam sie że nic mi nie będzie jadła, i dlatego takie błędy popełniałam.
Granulat podaję jej od 19 listopada.

W tej karmie na wage był jakiś granulat i też go tam podjadała ale raczej same łakocie tak były :) i nie wiadomo jaki granulat :)

Magdaa 
Bardzo aktywni na forum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 30 Listopada 2013, 19:02   

Bylismy dzisiaj rano u weterynarza. Po pierwszych ogledzinach powiedzial ze Pikus wyglada naprawde bardzo dobrze. Wzial kal do badania , podal witaminki, Sprawdzil pyszczek i z zabkami wszystko jest ok. Zrobil jeszcze jakies badania ale dokladnie nie wiem bo to holender i ciezko bylo mi go zrozumiec. Powiedzial ze po wyniki mamy przyjsc w poniedzialek . Weterynarz dokladnie nie wie co moze byc przyczyna , trzeba czekac na wyniki bo moze ma jakas infekcje i przez to nnie ma ochoty na jedzenie. Chyba musimy innego weterynarza szukac :( Wydaje mi sie ze ten na szynszylach sie nie zna:( Jestem w Holandii i ciezko mi znalesc weta ktory by sie na szynszylach znal.

Magda

kammax 

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 30 Listopada 2013, 19:13   

Magdaa, a jak z dokarmianiem? Je coś? Co do badan ząbków to bez RTG nie można stwierdzić problemów z zębami bo zazwyczaj trzonowce przerastają a ich wet nie jest w stanie dojżeć.

Quiet 

Wysłany: 30 Listopada 2013, 20:16   

Madziuniu trzymam za was mocno kciuki,

Magdaa 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 30 Listopada 2013, 20:29   

kammax, Dziekuje ze napialas mi o takim sposobie dokarmiania. Ze strzykawki nie chce ale od dzisiaj z lyzki troche zlizuje. Nie wiem co sie dzieje on karmy nie rusza , sianka tez nie ale jak go tylko z klatki wypuszczam to staje pod szafka z jego smakolykami i probuje cos wyrzebrac. Pikus dalej nie ma ochoty na zabawe, cale wieczory spedza pod kanapa:( Najwiekszym zdziwieniem jest dla mnie to ze on siana ani siemie lniane nie rusza gdzie to bylo dla niego najlepszym przysmakiem.

Magda

Mausi 
Administrator

Wysłany: 30 Listopada 2013, 20:40   

Magdaa, to że troszkę zlizuje nie wystarczy musisz go na siłę dokarmiac strzykawką, niestety ale wpychac mu ją do pyszczka i po troszku wstrzykiwać.
Skoro nie je nawet siemienia to nasuwa mi się możliwa przyczyna: wątroba lub jelita, mogły mu się czymś przytkać. Przy zębach byłby głodny i coś miękkiego próbowałby skubać. Jeśli sytuacja tak wygląda to szukaj na gwałt jakiegos dobrego weta.
Zaparz rumianku i podawaj mu do picia, jesli ma przytkane jelitka to może ciut go rozluźni. Ma twardy brzuszek?

Magdaa 
Bardzo aktywni na forum

Wysłany: 30 Listopada 2013, 20:45   

Ma trozke twardy brzuszek:( Dziwie sie tylko ze dzisiaj weterynarz powiedzial ze on wyglada na zdrowego, badal go przy nas i ze mamy na wyniki czekac :(

Magda

didaś 
SMSM Moderator

Wysłany: 30 Listopada 2013, 23:10   

A jak bobkuje?

Odpowiedz do tematu